Geziler

SAKIZ ADASI – GÜNÜ BİRLİK
Saat 06:00’ da Manisa’dan hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09:00 ‘da hızlı feribot ile Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘'Merhaba'' diyoruz. Gümrükten geçtikten sonra rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz. Tur bitimi akşam saat 18:00 de hızlı feribot ile Çeşme’ye dönüş. Bizi bekleyen otobüslerimiz ile Manisa’ya hareket.

Vize işlemleri nedeniyle tur programına katılmak isteyen katılımcıların kayıt sırasında gerekli belgelerle müracaat etmeleri gerekmektedir.

Vize için gerekli belgeler sayfanın en altındadır.
TUR FİYATI: 60 € (EURO)
SİSAM ADASI – GÜNÜ BİRLİK
Saat 06:00 da Manisa’dan hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 09.00’da Sisam Adası’ na hareket ediyoruz. Adaya varışın ardından Pythagorion kenti gezisi ile turumuza başlıyor. Pisagor’un doğduğu antik Samos’un bir bölümü üzerine kurulan bu kentin adı Tigani iken, 1955 yılında Pisagor’u onurlandırmak için, onun adı verilerek Pythagorion olarak değiştirilmiş. Ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir seramık atölyesini ziyaret ediyor ve milattan önce 6. yüzyılda Pisagor’un icat ettiği “Adalet Kupası’nın yapımını izliyoruz. Kupanın içindeki sıvı belli bir seviyeyi geçtikten sonra, bir delik sifon görevini görmekte ve tüm sıvıyı boşaltmaktadır. Bardak bize hayat mesajları vermektedir: “Aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz.” Bir dağ köyü olan Koumaradei’den adanın muhteşem manzalarına tanık oluyoruz. Muscat üzümlerinden yapılan şaraplarıyla ünlü bağların arasından geçerek Pirgos Köyüne varıyoruz. Özellikle bal üretimiyle ünlü Samos’un ünlü doğal ballarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için bir bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Dağ köylerinin arasından geçerek Karlovasi’ye varıyoruz. Efsaneye göre; Osmanlı filosu Samos Adasına yaklaşınca, karşılarına çıkan düz ovayı kaplayan, bembeyaz çiçek açmış badem ağaçlarının görüntüsünü kara benzetip adını Karlıova koyarlar. Karlovasi’nin simgelerinden Agios Nikolaos kilisesine kısa bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Potami Plajına doğru yol alıyoruz. Bir fotoğraf molasının ardından adanın en güzel sahillerini, kayalıklarını, plajlarını ve köylerini görerek Kokari’ye doğru yol alıyoruz. Kokarinin kelime anlamı “arpacık soğan”dır. Türkçe de halk dilinde küçük soğanları ifade etmek için kullanılan: kokarcık kelimesi ile bağlantılıdır. Ardından adanın başkenti olan Vathi ‘ye gidiyoruz. Şehir merkezinde, Samosluların yiğitliklerini simgeleyen aslan heykelini görüyoruz.Tur bitimi feribotla dönüş ve bizi bekleyen otobüslerimizle Manisa’ya hareket ediyoruz.

Vize işlemleri nedeniyle tur programına katılmak isteyen katılımcıların kayıt sırasında gerekli belgelerle müracaat etmeleri gerekmektedir.

Vize için gerekli belgeler sayfanın en altındadır.
TUR FİYATI: 60 € (EURO)
TUR FİYATLARINA DAHİL OLAN SERVİSLER:
 ULAŞIM
 PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 PARK ÜCRETLERİ
 SEYAHAT SİGORTASI
 MANİSA – ÇEŞME/KUŞADASI ÇİFT YÖN TRANSFERLER
 ÇİFT YÖN FERİBOT BİLETLERİ
TUR FİYATLARINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 ÖĞLE YEMEKLERİ
 REHBER VE KAPTAN BAHŞİŞLERİ
 VİZE ÜCRETİ (55 €)
 YURT DIŞINA ÇIKIŞ FONU (15 TL)
VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Vize başvuru formu (ıslak imzalı)
En az 6 ay geçerli pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
Nüfus cüzdanının fotokopisi
2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz)
Banka Hesap Dökümü (Bakiyeli ve güncel olacak)
VİZE BAŞVURUSU İÇİN EVRAKLARIN, TUR TARİHİNDEN 3 GÜN ÖNCE OFİSİMİZE TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
TUR FİYATLARI 40 KİŞİ KATILIMCI ESAS ALINARAK VERİLMİŞTİR. KİŞİ SAYISINDA AZALMA DURUMUNDA FİYATLAR DEĞİŞİR.