Geziler

FOÇA – AIGAI - BERGAMA TURU
Saat 08:00 de Manisa’ dan hareket. İlk durağımız Gün Dağı’ nın üzerinde yer alan ve görkemli harabeleriyle dikkat çeken Aigia antik kenti. Ardından siren Kayalıkları ve folkları ile ünlü eski Foça’ ya hareket ediyoruz. Eski Foça’nın dar sokaklarını ve tarihi evlerini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Serbest zamanın ardından Bergama’ ya hareket ediyoruz. Bergama ovasına hakim tepede yer alan ve kral aileleri ile ileri gelenlerin, aydınların, komutanların ikamet ettiği Bergama Antik Kenti Akropol’ u geziyoruz. Son olarak galerili avlusu, 3500 kişilik tiyatro yapısı, İmparator Hadrianus’a ait kült salonu, kütüphanesi, yuvarlak planlı Asklepios Tapınağı ile Roma Dönemi’nde oldukça önemli bir sağlık merkezi olan Asklepion’ ziyareti. Tur bitimi Manisa’ya hareket.
TUR FİYATI: 60 TL
ÇEŞME – ALAÇATI - SEFERİHİSAR
Manisa’dan saat 8 de hareket. İlk durağımız Çeşme’ ye varıyoruz. Çeşme’de mutlaka görülmesi gerekenlerden Çeşme Kalesini rehber eşliğinde geziyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı gördükten sonra Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarını geziyoruz. Ardından Seferihisara doğru yola çıkıyoruz ve sığacık Körfezi’ne ulaşıyoruz. Sığacık’ın en gözde yerlerinden Sığacık kalesini ve Sığacık marinayı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Manisa’ya hareket ediyoruz.
TUR FİYATI: 65 TL
SALİHLİ – KURŞUNLU ŞELALESİ – KULADOKYA
Sabah Saat 08:00’ de Manisa’dan hareket. Salihli-Kula-Uşak güzergahı üzerinde ilerliyoruz. Antik çağda Lidya Krallığı’nın başkenti olan ve tarihte devlet güvencesinde paranın ilk basıldığı yer olarak bilinen ‘Sardes’ antik kentinide Gymnasium gezisinden sonra KURŞUNLU Kaplıcaları ve Şelale Parkı’na gidiyoruz. Doğal güzelliklerin kuşattığı bu büyülü vadi gezisinin ardında “Yanık, yanmış Arazi’’ olarak anılan KULA’ya varıyoruz. ‘’Anıt Kent’’ Kula’nın içi içe geçmiş sokaklarında keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Kula Evleri’ni fotoğrafladıktan sonra, Türkiye’nin ilk ve tek Unesco Jeoparkı ilan edilen Kula Volkanik Jeoparkı içerisinde bulunan KULADOKYA bölgesine geliyoruz. Kapadokya'ya benzerliğinden dolayı bu isimle anılan peribacalarını gezmenin ardından Manisa’ya hareket ediyoruz.
TUR FİYATI: 60 TL
ÖDEMİŞ – GÖLCÜK – TİRE - BİRGİ
Sabah 08:00'de Manisa’dan hareket. Turgutlu yolunu kullanarak Ödemiş’ e hareket ediyoruz. Ödemiş gezisinden sonra Ödemiş'in ünlü doğal güzelliği olan Gölcük'te vakit geçirmek üzere yola çıkıyoruz. A Tepesi’nde kısa bir fotoğraf molasından sonra göle iniyoruz. Aydınoğulları Beyliği’ne başkentlik yapmış Birgi bir sonraki ziyaret noktamız oluyor. Ümmü Sultan Türbesi, Gazi Umur Bey Heykeli ve Birgi Evleri’ni görerek, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni ve Çakırağa Konağı’nı geziyoruz. Bir sonraki durağımız Tire. Kendine özgü sokak çeşmelerini, camilerini, hamamlarını görüyor, Tire Çarşısı’nın o eski günleri çağrıştıran havasını kokluyor, halen yaşatılan el sanatlarına (urgancılık, nalıncılık, yorgancılık, hasırcılık, saraciye, keçeceilik, dokumacılık) tanıklık ediyor, zanaatkarları eserlerini üretirken fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Ardından Tire’nin İspanya’dan gelen kültürü Karambol Oyunu’nu tanımak için Alay Park’ına gidiyor, sahayı görüyor ve sonrasında Manisa’ya dönüş için hareket ediyoruz.
TUR FİYATI: 75 TL
MERYEM ANA – EFES ANTİK KENTİ – KUŞADASI - ŞİRİNCE
Saat 08.00’ de Manisa’dan hareket. Selçuk’ a vardıktan sonra ilk ziyaretimizi MERYEM ANA Evine yapıyoruz. Ardından Efes antik şehri, Artemis Tapınağı gezildikten sonra Kuşadası’na hareket ediyoruz. Kuşadası’nda serbest zamandan sonra Şirince Köyü’nü geziyoruz. Eski bir Rum köyü olan ve 600 mt. Yükseklikte bulunan Şirince köyünde restore edilen eski Rum-Ortodoks kilisesi ziyareti ve tipik Şirince evlerini gördükten sonra, köyde serbest zaman. Tur bitimi Manisa’ya hareket.
TUR FİYATI: 75 TL
SAKIZ ADASI – GÜNÜ BİRLİK
Saat 07:00’ de Manisa’dan hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09:00 ‘da hızlı feribot ile Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘'Merhaba'' diyoruz. Gümrükten geçtikten sonra rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz. Tur bitimi akşam saat 18:0o de hızlı feribot ile Çeşme’ye dönüş. Bizi bekleyen otobüslerimiz ile Manisa’ya hareket.
TUR FİYATI: 60 € (EURO)
SAKIZ ADASI – KONAKLAMALI
Gün 1: MANİSA – SAKIZ (GÜNEY ADA TURU)
Saat 07:00’ de Manisa’dan hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 09:00 ‘da hızlı feribot ile Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘'Merhaba'' diyoruz. Gümrükten geçtikten sonra rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.
Gün 2: SAKIZ – MANİSA (KUZEY ADA TURU)
Göreceğimiz yerler; Yel değirmenlerinde fotoğraf molası, Daskolapetra – Homeros’ un Öğretmen taşını görüyoruz, Kardamila – Balıkçı köyüne uğrayıp, ünlü sahil kasabası Marmaro da kahve molası veriyoruz. Lagada – Ünlü balıkçı köyünde denize sıfır restoranlarda yemek için serbest zaman. Tur bitimi akşam saat 18:0o de hızlı feribot ile Çeşme’ye dönüş. Bizi bekleyen otobüslerimiz ile Manisa’ya hareket.

Sakız Adası şehir merkezi turumuza APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısından başlıyoruz. Sultan Abdülmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Cami’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ Meydanı’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edeceğiz. Şehir merkezi gezimizin ardından Kuzey Ada Turu’na başlıyoruz. Adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki Yel değirmenlerinin yanında fotoğraf molamızı veriyoruz. Molamızın ardından, HOMEROS'un İlyada ve Odysseia eserlerini yazdığı Vradados bölgesindeki

DASKALOPETRA'yı ziyaret ediyor, adanın tarihi hakkında detaylı bilgi ediniyoruz. Öğle yemeği molası için şirin bir balıkçı kasabası olan LANGADA’ya varıyoruz. Kasaba merkezi gezimizin ardından öğle yemeği için ayrılan serbest zamanda, adanın eşsiz lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Deniz kenarında lezzetli tatlar içeren bir tavernada öğlen yemeğinin ardından dinlenmek ve akşam yapılacak Roket Savaşlarına enerji toplamak için otelimize doğru hareket ediyoruz.
TUR FİYATI: 120 € (EURO) - İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI
160 € (EURO) - TEK KİŞİLİK ODA
SİSAM ADASI – GÜNÜ BİRLİK
Saat 06:00 da Manisa! Dan hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 09.00’da Sisam Adası’ na hareket ediyoruz. Adaya varışın ardından Pythagorion kenti gezisi ile turumuza başlıyor. Pisagor’un doğduğu antik Samos’un bir bölümü üzerine kurulan bu kentin adı Tigani iken, 1955 yılında Pisagor’u onurlandırmak için, onun adı verilerek Pythagorion olarak değiştirilmiş. Ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir seramık atölyesini ziyaret ediyor ve milattan önce 6. yüzyılda Pisagor’un icat ettiği “Adalet Kupası’nın yapımını izliyoruz. Kupanın içindeki sıvı belli bir seviyeyi geçtikten sonra, bir delik sifon görevini görmekte ve tüm sıvıyı boşaltmaktadır. Bardak bize hayat mesajları vermektedir: “Aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz.” Bir dağ köyü olan Koumaradei’den adanın muhteşem manzalarına tanık oluyoruz. Muscat üzümlerinden yapılan şaraplarıyla ünlü bağların arasından geçerek Pirgos Köyüne varıyoruz. Özellikle bal üretimiyle ünlü Samos’un ünlü doğal ballarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için bir bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Dağ köylerinin arasından geçerek Karlovasi’ye varıyoruz. Efsaneye göre; Osmanlı filosu Samos Adasına yaklaşınca, karşılarına çıkan düz ovayı kaplayan, bembeyaz çiçek açmış badem ağaçlarının görüntüsünü kara benzetip adını Karlıova koyarlar. Karlovasi’nin simgelerinden Agios Nikolaos kilisesine kısa bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Potami Plajına doğru yol alıyoruz. Bir fotoğraf molasının ardından adanın en güzel sahillerini, kayalıklarını, plajlarını ve köylerini görerek Kokari’ye doğru yol alıyoruz. Kokarinin kelime anlamı “arpacık soğan”dır. Türkçe de halk dilinde küçük soğanları ifade etmek için kullanılan: kokarcık kelimesi ile bağlantılıdır. Ardından adanın başkenti olan Vathi ‘ye gidiyoruz. Şehir merkezinde, Samosluların yiğitliklerini simgeleyen aslan heykelini görüyoruz.Tur bitimi feribotla dönüş ve bizi bekleyen otobüslerimizle Manisa’ya hareket ediyoruz.
TUR FİYATI: 65 € (EURO)
SİSAM ADASI – KONAKLAMALI
Gün 1: Kuşadası – Sisam
Saat 06:00 da Manisa’ dan hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 09.00’da Sisam Adası’ na hareket ediyoruz. Adaya varışın ardından Pythagorion kenti gezisi ile turumuza başlıyor. Pisagor’un doğduğu antik Samos’un bir bölümü üzerine kurulan bu kentin adı Tigani iken, 1955 yılında Pisagor’u onurlandırmak için, onun adı verilerek Pythagorion olarak değiştirilmiş. Ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü ve bir liman, eğitim ve ticaret kenti olan Karlovasi’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei köyünü ziyaret ediyoruz. Ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir seramık atölyesini ziyaret ediyor ve milattan önce 6. yüzyılda Pisagor’un icat ettiği “Adalet Kupası’nın yapımını izliyoruz. Kupanın içindeki sıvı belli bir seviyeyi geçtikten sonra, bir delik sifon görevini görmekte ve tüm sıvıyı boşaltmaktadır. Bardak bize hayat mesajları vermektedir: “Aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz.” Bir dağ köyü olan Koumaradei’den adanın muhteşem manzalarına tanık oluyoruz. Muscat üzümlerinden yapılan şaraplarıyla ünlü bağların arasından geçerek Pirgos Köyüne varıyoruz. Özellikle bal üretimiyle ünlü Samos’un ünlü doğal ballarının tadına bakmak ve alışveriş yapmak için bir bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Dağ köylerinin arasından geçerek Karlovasi’ye varıyoruz. Efsaneye göre; Osmanlı filosu Samos Adasına yaklaşınca, karşılarına çıkan düz ovayı kaplayan, bembeyaz çiçek açmış badem ağaçlarının görüntüsünü kara benzetip adını Karlıova koyarlar. Karlovasi’nin simgelerinden Agios Nikolaos kilisesine kısa bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Potami Plajına doğru yol alıyoruz. Bir fotoğraf molasının ardından adanın en güzel sahillerini, kayalıklarını, plajlarını ve köylerini görerek Kokari’ye doğru yol alıyoruz. Kokarinin kelime anlamı “arpacık soğan”dır. Türkçe de halk dilinde küçük soğanları ifade etmek için kullanılan: kokarcık kelimesi ile bağlantılıdır. Ardından adanın başkenti olan Vathi ‘ye gidiyoruz. Şehir merkezinde, Samosluların yiğitliklerini simgeleyen aslan heykelini görüyoruz. Panoramik şehir turunun ardından otelimize yerleşme ve konaklama.
Gün 2: Sisam - Kuşadası
Hakkında epeyce bilgi sahibi olduğumuz Güzel Ada Samos’un tadını doyasıya çıkarmanız için bütün günü size bırakıyor ve Pasaport ve gümrük işlemlerimizin için saat 17.00 da Pythagorion limanında hazır oluyoruz. 18.00 de Kuşadasına geri dönüş ve bizi bekleyen otobüslerimizle Manisa’ ya hareket.
TUR FİYATI: 125 € (EURO) - İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI
155 € (EURO) - TEK KİŞİLİK ODA
TUR FİYATLARINA DAHİL OLAN SERVİSLER:
 ULAŞIM
 PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 PARK ÜCRETLERİ
 SEYAHAT SİGORTASI
 SAKIZ VE SİSAM ADALARI TURLARINDA MANİSA – ÇEŞME/KUŞADASI ÇİFT YÖN TRANSFERLER
 SAKIZ VE SİSAM ADASI TURLARINDA ÇİFT YÖN FERİBOT BİLETLERİ
 SAKIZ ADASI KONAKLAMALI TURUNDA 4 * GRECIAN CASTLE ( VEYA BENZERİ) OTELDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA.
 SİSAM ADASI KONAKLAMALI TURUNDA 3* SAMOS BAY GAQUO BEACH (VEYA BENZERİ) OTEL’DE ODA&KAHVALTI KONAKLAMA
TUR FİYATLARINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 ÖĞLE YEMEKLERİ
 REHBER VE KAPTAN BAHŞİŞLERİ
 SAKIZ & SİSAM ADASI TURLARINDA KAPI VİZE ÜCRETİ (55 €)
 SAKIZ & SİSAM ADASI TURLARINDA YURT DIŞINA ÇIKIŞ FONU (15 TL)
VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Vize başvuru formu (ıslak imzalı)
En az 6 ay geçerli pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
Nüfus cüzdanının fotokopisi
2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz)
Banka Hesap Dökümü (Bakiyeli ve güncel olacak)
VİZE BAŞVURUSU İÇİN EVRAKLARIN, TUR TARİHİNDEN 7 GÜN ÖNCE OFİSİMİZE TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.
TUR FİYATLARI 40 KİŞİ KATILIMCI ESAS ALINARAK VERİLMİŞTİR. KİŞİ SAYISINDA AZALMA DURUMUNDA FİYATLAR DEĞİŞİR.