Genel Bilgiler

Kongre Merkezi
Kongre açılışı ve tüm oturumlar MCBÜ Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi (Muradiye)’nde bulunan Prof. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.
Kongre Tarihleri
10 - 14 Eylül 2018
Sponsorluk

Sponsor olmak için ubk2018@gmail.com ile irtibata geçebilirsiniz.

Stand Alanları

Kongre süresince sektör temsilcilerinin bulunacağı stant alanı ziyarete açık olacaktır.

Yaka Kartı

Tüm bilimsel ve sosyal etkinliklere katılım için yaka kartı bulundurma zorunluluğu vardır.

Katılım Belgesi

Kongre katılım belgeleri kongre çantalarının içerisinde teslim edilecektir.

Sunu Teslim / Kontrol Odası

Kongrenin yapılacağı tüm salonlarda bilgisayar ve görüntüleme cihazı bulunacaktır. Sözlü sunumlarınızı sunum zamanından 1 saat önce sunu teslim ve kontrol odalarında kontrol etmeniz ve ilgili görevliye tesliminiz gerekmektedir. Sunumların güncel Microsoft Office programları kullanılarak hazırlanması olası aksaklıkları önleyecektir.

Sunum Süreleri

Sözlü sunumlar 10 dakika sunum, 5 dakika tartışma şeklinde gerçekleştirilecektir. Poster sunumlar belirtilen gün ve zaman aralığında poster alanında asılı bulundurulacaktır.

24. ULUSAL BİYOLOJİ KONGRESİ’NE NEDEN KATILMALIYIM ?
  • Gelenekselleşmiş ve en köklü ulusal toplantılarımızdan biri olan Kongreyi sahiplenmek için,
  • Ortak ve tek bir ses olabilmek için, camia adına fikir üretebilmek için,
  • Sürekliliği sağlayabilmek için,
  • Ulusal bir kongrede aşağıda belirtildiği gibi uluslararası düzeydeki kazanımlara erişebilmek için.
    • Talep eden katılımcıların uygun bulunan bildirileri (sözlü/poster) tam metin olarak “Acta Biologica Turcica” dergisinde basılabilecektir. Bilindiği gibi günümüzdeki adı “Acta Biologica Turcica” olan dergi 9 Aralık 1949’da Türk Biyoloji Derneği’nin yayın organı olarak Ord. Prof. Dr. Curt KOSSWIG tarafından “Biologi” adıyla kurulmuştur.
    • İsteyen katılımcıların bildirileri (sözlü/poster) değerlendirme sürecinden sonra uluslararası “Kitap Bölümü” şeklinde (TR/İNG) olarak basılabilecektir.
    • Talep edilmesi halinde lisans ve lisansüstü öğrencileri tarafından sunulacak olan bildiriler (sözlü/poster) hakem kurulu tarafından değerlendirildikten sonra ödüllendirilecektir (1.,2.,3.).